Inteligentné ovládače vás zbavia stereotypných činností

Inteligentné ovládače vás zbavia stereotypných činností

Inteligentné ovládače vás zbavia stereotypných činností (zdroj: komerčný článok)

Už sa tešíte z inteligentných zásuviek, senzorov a detektorov, ale stále to nie je ono? Doplňte si domácnosť alebo firmu o ďalšie chytré zariadenia a budete prekvapení, ako všetko frčí aj bez vášho pričinenia.

Ovládače roliet, žalúzií a markíz v inteligentom domove nesmú chýbať

Ráno vstanete a ste pripravení starať sa o seba. Áno, o seba, pretože vaša domácnosť sa využitím inteligentných technológií už o seba dokáže postarať sama. Nestrácajte čas otravným dvíhaním roliet či nastavovaním žalúzií do toho správneho uhla. Inteligentnej domácnosti to stačí prikázať len raz a bude tak, ako by poviete… Každé ráno a každý večer sa rolety či žalúzie pohnú v rovnakom čase, prípadne zareagujú na pohyb v miestnosti, zhasnuté svetlo či zvuk budíka. Nechoďte od okna k oknu ako hradný kastelán, radšej si uvarte dobrú kávu, ktorá vás postaví na nohy, a pripravte si kvalitné raňajky. A keď si po práci sadnete na terasu zatienenú markízou, vyložte si nohy a užite si prítomný okamih. Nech vás ani silný vietor, ani slnko režúce oči nevyruší pri zaslúženej chvíľke oddychu. Stačí len zadať príkaz v mobile, a markíza sa správa, ako vám to vyhovuje. Z-Wave sieť je skrátka čarovná, presne taká, z akej sú utkané vaše predstavy o inteligentnom domove.

Inteligentné otváranie brány pre náročných

Stále dokola to isté? Otvoriť, nastúpiť do auta, vystúpiť a zatvoriť. A takto za deň občas aj niekoľkokrát? To už radšej parkovať na ceste. Skutočne? Máte garáž alebo uzamknutý dvor a parkujete auto pred domom či firmou? Garážová brána ovládaná inteligentným ovládačom vás lenivosti zbaví. A môžeme sa staviť, že vás to bude baviť. Jediné kliknutie na obrazovku smartfónu a brána sa roztancuje. Dokonca môžete dostávať na mobil upozornenia o tom, keď sa brána otvorí, alebo nastaviť fixné otváranie a zatváranie brány. Vďaka aplikácii získate predstavu, kto o akom čase domácnosť alebo firmu opustil a kedy prišiel. Kto je tu pánom situácie? S inteligentnými ovládačmi roliet, žalúzií, markíz alebo brán získate viac času a kontroly nad svojím majetkom. Čím viac inteligentných zariadení využívate, tým väčšieho luxusu sa dočkáte.

Komerčný článok