Potrebujete nový televízor a nemáte naňho práve našetrené? Poradíme vám ako aj za málo peňazí môže byť veľa obrazu!

Pri výbere akéhokoľvek spotrebiča sa obvykle zameriavame nielen na jeho technické možnosti, ale aj cenu. Nie každý preferuje alebo si môže dovoliť tie najnovšie a najšpičkovejšie modely, preto sa v nasledujúcom článku zameriame na lacnejšie alternatívy v prípade, že túžite po novej televízii.

Potrebujete nový televízor a nemáte naňho práve našetrené? Poradíme vám ako aj za málo peňazí môže byť veľa obrazu!

(zdroj: unsplash.com)

Veľká uhlopriečka nie je základom úspechu

Televízia už v dnešnej dobe nechýba takmer ani v jednej domácnosti. Je to jeden z najpredávanejších produktov čiernej techniky, a práve preto je na trhu dostupných mnoho značiek a modelov. Bežný človek môže mať trochu problém, ak si chce kúpiť televíziu a zároveň zachovať pomer ceny a kvality. Nemýľte sa, aj lacný televízor môže byť dobrý. Obvykle výber začíname pri výbere uhlopriečky. Veľa ľudí si myslí, že čím väčšia, tým lepšia. Ale opak je pravdou – skúste sa skôr zamerať na to, aká najmenšia vám bude stačiť. Do úvahy by ste mali brať vzdialenosť TV od pohovky a tiež veľkosť obývačky alebo miestnosti, do ktorej televíziu chcete umiestniť. Možno zistíte, že veľkú uhlopriečku ani nepotrebujete a tým hneď ušetríte niekoľko desiatok eur.

Starší model? Prečo nie!

Ďalším kritériom je určite rozlíšenie displeja. Aj v tomto prípade väčšina siahne po čo najväčších číslach a pritom veľakrát zbytočne. Pokiaľ budete na vašej televízii pozerať bežné vysielanie a len sem-tam nejaké filmy z USB, je pre vás vysoké rozlíšenie úplne zbytočné. Zlatou strednou cestou je napríklad výber televízie Full HD. Nie je to síce rovnako dobré rozlíšenie ako Ultra HD, ale pre bežného človeka je toto rozlíšenie obvykle zbytočné. Ďalšou z možností je kúpiť si 4K Ultra HD televíziu z minulých rokov, ktoré už v súčasnosti klesli na cene.

Značka nie je všetko

O cene rozhoduje aj značka. Známe značky si podobne, ako pri iných produktoch môžu dovoliť vypýtať viac. Ak teda chcete ušetriť, logicky je najlepšie vybrať si neznámejšiu značku s rovnakými parametrami. Ak sa pýtate na minimálnu cenu, tak dobrá televízia sa dá kúpiť od 100 eur – najlepšie vybral portál NákupnáPoradňa.sk. Veľa záleží na tom, koľko času nad výberom televízie strávite, pretože tie lacnejšie a kvalitné nenájdete tak rýchlo, ako drahšie. Čím lepšie si tak kúpu televízie rozmyslíte, tým viac budete spokojní s jej konečným výberom.