Nakupovanie nových kúskov do šatníka – ako ušetriť?

Asi každý z nás miluje nakupovanie, o tom ani nemusíme hovoriť. O čo viac nás baví, keď sa nám podarí uloviť nejaký kúsok v menšej či väčšej zľave. A keď sa to sčíta, tak dokážeme poriadne ušetriť. Viete, ako ušetriť pri nakupovaní oblečenia online alebo v kamenných obchodoch? Máme pre vás viacero tipov, o ktorých veľa ľudí nevie.

Nakupovanie nových kúskov do šatníka – ako ušetriť? (Foto: unsplash.com)

Veľké výpredaje

Možno ste si všimli, že aktuálne majú e-shopy aj kamenné obchody obrovské výpredaje, niekedy viac ako 70%. Takéto výpredaje bývajú zvyčajne dvakrát do roka – v lete, kedy sa pred chladnejším počasím chcú zbaviť ľahšieho oblečenia a Black friday pred Vianocami. Práve na tieto dve obdobia si treba naplánovať väčšinu nákupov, aby ste ušetrili. Zároveň treba nakúpiť hneď na začiatku výpredajov, pretože vtedy je ešte najväčší výber.

Newsletter

Ako najjednoduchšie získať dodatočnú zľavu na nákup? Väčšina e-shopov online ponúka 5 – 15% jednorazovú zľavu na celý nákup za to, že sa prihlásite na odber newslettra. Takéto okno vám vyskočí hneď pri zapnutí stránky alebo ho nájdete pri zoscrollovaní dole. Zadáte svoj e-mail a tam vám príde vygenerovaný kód. Odporúčame, aby ste si zriadili jeden osobitný e-mail na takéto zľavy a nemali ste zahltený ten, ktorý používate na prácu alebo komunikáciu s ostatnými.