Obujte auto do značkových pneumatík

Obujte auto do značkových pneumatík

Obujte auto do značkových pneumatík (zdroj: komerčný článok)

Pozrime sa, ako sa len pred ostatnými pretŕča! Na rozpálenej či mokrej vozovke, nemá problém ani s prudkým zabrzdením či zákrutami – skrátka je to macher. Technika šoférovania mu ide aj vďaka kvalitným letným pneumatikám. Ste ochotní do tých lepších zainvestovať aj vy?

Prezúvanie do letných a zimných pneumatík

Ako si sadáte za volant vy? Mnohí často nechajú doma aj hlavu, a rovnako „sústredení“ sú aj počas šoférovania. Poznáte tieto typy šoférov? Najčastejšie ich spoznáte podľa toho, že sa na nich trúbi počas státia pri semaforoch, alebo že nechajú svietiť na aute reflektory aj po tom, čo zaparkujú. Ich ochránia len vlastní anjeli strážni alebo… Dobré gumy? Áno, aj kvalitné pneumatiky sa pričinia o to, že do cieľa trafíme bezpečne, nech sa na cestách ocitneme v akejkoľvek situácii. V teplom období prezúvame do letných, v chladnom zasa do zimných gúm, a navyše si ešte musíme aj zapamätať, kedy naposledy sme si kupovali nové. Pneumatiky sa, ako všetci dobre vieme, po čase opotrebujú, a keď nemáte čas kontrolovať ich dezén, aby ste si nekoledovali o pokutu, dajte si aspoň do mobilu pripomienku, že si o štyri roky musíte kúpiť nové. Ich výmenu hravo zvládnete sami alebo sa obráťte na obľúbený autoservis/pneuservis, kde si však na termín nielen počkáte, ale si za prezutie aj priplatíte. Len čo sa koleso ocitne v nových topánočkách, opäť môžete s pokojom v duši vyraziť na cesty. Dobré pneumatiky vás podržia.

Do práce aj na výlet bezpečne vďaka pneumatikám

Kto svoje auto využíva denne, vie, že si zaslúži extra starostlivosť. Umývanie zvnútra i zvonka je samozrejmosťou, nehovoriac o dobrej výbave auta. A čo kvalitné pneumatiky? I tie sú dôležité, rovnako v zime, ako aj v lete. Výrobcovia vedia, čo do gumy primiešať, aby si rozumela s mrazom, vodou či rozpálenou cestou, a vývoj rôznych druhov dezénov je dnes už na takej úrovni, že je len ťažké povedať, ktoré pneumatiky sú naj. Preto nám neostáva nič iné ako sa riadiť nezávislými testami pneumatík, vlastnými skúsenosťami alebo radami našich známych. Už priemerný šofér vie posúdiť, na ktorých pneumatikách sa mu jazdí komfortne. S kvalitou sa spája nízka hlučnosť či menšia spotreba paliva, nehovoriac o prekonávaní rôznych druhov terénu. Cesta do práce by mala byť však rovnako komfortná a bezpečná ako cesta za letným dobrodružstvom, preto na kvalitných pneumatikách určite nešetrite.

Komerčný článok