Notebooky za najlepšie ceny? Nakupujte lacnejšie!

Pre študentov, ľudí na homeoffice alebo na rôznych pracovných pozíciách je už notebook nevyhnutnou výbavou. Je to aj dôsledkom toho, že sa väčšina vecí v dnešnej dobe presunula online. Nákup tohto zariadenia je väčšou investíciou, preto je dobré poznať tipy na to, ako ho kúpiť lacnejšie, no v rovnakej kvalite.

Notebooky za najlepšie ceny? Nakupujte lacnejšie! (Foto: unsplash.com)

Online nákupy

Vedeli ste o tom, že elektronika online je často lacnejšia, než keď si ju kupujete priamo v kamennej predajni? Ak chcete ušetriť, tak vám odporúčame vždy nakupovať online. Výhodou je aj to, že nemusíte chodiť do každého obchodu – stačí navštíviť internetovú stránku a jednotlivé ceny porovnať. Ušetríte aj za cestu a pri takýchto väčších nákupoch ponúkajú e-shopy často dopravu zdarma.

Zľavové kupóny

Nie len pri nakupovaní notebookov, ale aj pri iných online nákupoch môžete využiť kupóny. Samozrejme, netreba rátať s nejakou 50 % zľavou, no aj keby to malo byť len 5 %, tak je to pri notebooku za stovky eur zľava, ktorá poteší. Je viacero portálov, kde nájdete zľavové kupóny na rôzne e-shopy, jedným z nich je aj portál kuponyzdarma.sk. Stačí dať do vyhľadávania na internete „zľavové kupóny“ s názvom konkrétneho online obchodu a nájde vám množstvo ponúk a fungujúcich kupónov.

Repasované notebooky z druhej ruky

Túto možnosť využijete len v prípade, ak nevyžadujete úplne nový notebook. Ideálnou možnosťou sú repasované notebooky – najčastejšie sú to také, ktoré boli určitý čas používané, no majú vymenené súčiastky. Nie sú úplne nové, no zároveň nie sú ani používané. Cena je oveľa prijateľnejšia. Nákupy z druhej ruky, napríklad cez rôzne bazáre alebo sociálne siete, sú už o čosi riskantnejšie, pretože neviete, či vám človek hovorí pravdu.

Vždy je dobré sa pri takýchto nákupom riadiť s odborníkom. Čo sa týka výberu podľa parametrov, preferencií a ďalších, téme ako vybrať notebook sa venovali odborníci na Nákupnej poradni.