Oplatí sa kúpa smart hodiniek?

Smart hodinky sú momentálne jeden z najobľúbenejších kúskov elektroniky. Ľudia si ich kupujú čoraz viac a obyčajné hodinky tak pomaly ale isto putujú do zabudnutia. Niektorí si takéto smart hodinky nevedia vynachváliť, no nájdu sa aj takí, ktorí sa opäť vrátia k obyčajným hodinkám a tú „smart funkciu“ nechávajú na telefón. V akom prípade sa kúpa smart hodiniek oplatí a kedy by ste mali investovať radšej do niečoho iného?

Oplatí sa kúpa smart hodiniek?

Oplatí sa kúpa smart hodiniek? (Foto: unsplash.com)

Nie sú smarthodinky ako smarthodinky

Smart hodinky sú rozdelené do kategórií podľa využitia. Sú také, ktoré majú v sebe len tie najzákladnejšie funkcie, a to meranie tepu, počet krokov a počet spálených kalórií. Takéto hodinky sú najvhodnejšie pre tých, ktorí práve prechádzajú procesom chudnutia alebo si len radi sledujú údaje o svojom tele a o vynaloženej aktivite. Takéto hodinky sa nepohybujú cenovo až tak vysoko a preto si ich môžu dovoliť viacerí ľudia, no ich funkcie nie sú až také rôznorodé.

Potom sú také, kde už je funkcií viacero a sú určené najmä pre športovcov. Režimy na rôzne druhy športov, napríklad beh, bicyklovanie alebo plávanie. Dokážu aj merať spánok, vďaka čomu uvidíte, či si vaše telo dokáže poriadne oddýchnuť alebo či nedokážete upadnúť do hlbokého spánku. Tu už sa hodinky pohybujú v strednej cenovej kategórií, približne od 150 eur.

No a posledná kategória, také smart hodinky, ktoré majú funkcie takmer také isté ako s telefónom. Majú všetky vyššie spomenuté funkcie a navyše dokážu prehrávať hudbu, viete cez ne telefonovať, SMS-kovať, chodia vám upozornenia a pod. Takéto hodinky sú už o niečo drahšie a hodia sa hlavne pre ľudí, ktorí potrebujú neustále so sebou telefón a sú časovo vyťažení. Je už len na vás, ktoré funkcie potrebujete, koľko ste ochotní investovať a či takéto hodinky využijete.