Obchodné podmienky – kontrolujete ich alebo len zaškrtnete?

Nakupovanie cez internet sa stáva každodennou a úplne bežnou činnosťou nás všetkých. Dnes sa dá dokonca kúpiť cez internet už aj jedlo či zvieratá. Pri zadávaní objednávky vás často nepustí stránka k platbe, pokým nezaškrtnete, že súhlasíte s obchodnými podmienkami, prípadne je tam ešte možnosť odberu noviniek. Prečo by ste si mali tie obchodné podmienky naozaj prečítať, nie len zaškrtnúť?

Obchodné podmienky – kontrolujete ich alebo len zaškrtnete?

Obchodné podmienky – kontrolujete ich alebo len zaškrtnete? (Foto: unsplash.com)

Naša rada je – obchodné podmienky vždy kontrolujte. Po prvé, ak by vám produkt nevyhovoval, určite by ste ho chceli reklamovať. V obchodných podmienkach sa dočítate ako na to. Ako produkt zabaliť, poslať naspäť, na akú adresu a čo k tomu pribaliť. Nastať problém môže ale vtedy, ak z oblečenia odtrhnete visačku, zašpiníte ho alebo si všimnete chybu až po prvom použití. Vtedy si treba prečítať v obchodných podmienkach či vám tovar vôbec zreklamujú.

Taktiež sa tam nachádzajú informácie ohľadom platobných a dodacích podmienok. Podmienky by mali byť dostatočne špecifikované, preto sa takto môžete vyhnúť zbytočným otázkam a strácaním času kým vám na ne odpovedia.  Veľmi dôležité sú aj informácie o možnosti odstúpenia od zmluvy. Každá spoločnosť a e-shop môže mať úplne iné podmienky.

Pri výbere obchodu si nechajte poradiť. Web NakupnaPoradna.sk v tomto radí nakupujúcim už roky. V časti https://www.nakupnaporadna.sk/internetove-obchody/ sú len zákazníkmi overené obchody, aktuálne stovky preverených obchodov, ktoré sú dobre známe, majú svoje sídlo či pobočku na Slovensku a aj to je zárukou overeného obchodu a dobrého nákupu. Schválne pozrite, koľko vašich obľúbených obchodov na stránkach nájdete.

Zdroj: https://www.nakupnaporadna.sk/