Vylepšite vzhľad a funkcie vášho auta bez veľkých zásahov do rozpočtu

Jedným z najpopulárnejších typov tuningu automobilov medzi majiteľmi automobilov je inštalácia deflektorov na okná. Vďaka týmto priesvitným pásom vyrobeným z odolných polymérnych materiálov sa zlepšuje vzhľad stroja a bráni vniknutiu dažďa, vetra a úlomkov do interiéru.

Vylepšite vzhľad a funkcie vášho auta bez veľkých zásahov do rozpočtu

Vylepšite vzhľad a funkcie vášho auta bez veľkých zásahov do rozpočtu (Foto: unsplash.com)

Výber deflektora

Ak chcete deflektory nainštalovať ľahko a bez problémov, musíte vedieť, ako ich správne vybrať. Najprv musíte vziať do úvahy, že pre každý konkrétny model vozidla sa vyrábajú rôzne deflektory. Označenie na páse alebo obale by vám malo napovedať. Ak si kupujete deflektory okien online, mali by ste si tieto popisy vhodných modelov auta všímať priamo na webe.

Mali by ste tiež vedieť, že dvere niektorých automobilov sú vybavené chrómovaným obložením. Deflektory pre tieto stroje sa vyrábajú pomocou imitácie chrómových prekrytí.

Aký účel plní?

Ochranné lišty, alebo inak moderné deflektory prednej kapoty prispievajú k čiastočnej ochrane kapoty ale aj interiéru vozidla pred nečistotami, prachom, dažďom, snehom a slnečným žiarením.

Počas pohybu sa vytvára okolo vozidla aj aerodynamický tok, ktorý nasmeruje prach, malé kamienky a zvyšky do strán. Ak si otvoríte okno a nemáte deflektory, všetko sa vám okamžite dostane do nosa a očí, čo nie je príliš dobrá správa s ohľadom na vaše zdravie.

Ak máte nainštalované deflektory. Počas dažďa môže vodič jazdiť s oknami mierne dole. V kabíne sa tak udržiava pohodlná teplota a na cestujúcich nepadajú dažďové kvapky.

Jednoduchá inštalácia

Výhodou deflektorov je aj to, že ide o pomerne kompaktnú súčiastku vozidla, s ktorej inštaláciou si poradíte aj sami. Nepotrebujete dozor odborníka a podľa video návodu ich na auto aplikujete veľmi rýchlo. Vaše auto vďaka nim získa nový vzhľad a tie najlepšie vlastnosti, ktoré vám spríjemnia nejednu jazdu.

Text:PR