Bezdrôtové slúchadlá – oplatí sa ich nahradiť za tie klasické?

Dnes pre vás máme znovu radu k nakupovaniu a recenziu na produkt, ktorý je momentálne naozaj trendy. Bezdrôtové slúchadlá si kupuje množstvo ľudí, a to nie len kvôli svojej praktickej stránke, no hlavne kvôli trendovosti tejto záležitosti. No naozaj sa oplatí investovať peniaze do lacnejších alebo drahších bezdrôtových slúchadiel? Všetko sa dočítate v tomto článku.

Bezdrôtové slúchadlá – oplatí sa ich nahradiť za tie klasické? (Foto: pixabay.com)

Jednoducho cez Bluetooth

Čo si budeme hovoriť, kábel zo slúchadiel nepatrí k tým najpraktickejším veciam. Najviac vám môže zavadzať pri práci, športe alebo aj pri obyčajnom počúvaní hudby. Bezdrôtové slúchadlá poskytujú voľnosť, vďaka ktorej sa môžete vzdialiť aj niekoľko metrov od zariadenia a stále vám budete počuť v ušiach hudbu alebo hlas človeka na linke. Na druhej strane sa nemôžete so slúchadlami vzdialiť úplne ďaleko a pri oddialení môže dochádzať k prerušovaniu signálu.

Ak chcete poriadnu výdrž batérie slúchadiel, tak do nich budete musieť viac investovať. Lacnejšie modely totiž vydržia len veľmi krátko, niekedy len hodinu. Čomu sa pri týchto slúchadlách vyhnete, tak je rozmotávanie kábla pred ich použitím. A to môže byť obzvlášť nepríjemné, ak vám niekto volá a vy si chcete dať tento hovor práve cez slúchadlá.

Výhody kábla

Slúchadlá s káblom sú predsa len tradičné riešenie. Nemusíte riešiť žiadne nabíjanie baterky, výdrž, koľko sa od zariadenia vzdialite alebo či vám náhodou nepreruší spojenie s telefónom. Ich výhodou je aj to, že nie sú také drahé ako bezdrôtové slúchadlá. Aj pri lacnejších modeloch máte v nich pekný zvuk a dlho vám vydržia.

Medzi nevýhody patrí určite možnosť poškodenia konektora. Ak nosíte mobil pri počúvaní vo vrecku so zohnutým káblom zo slúchatiek, tak vám po čase môžu prestať fungovať. Mínusom je určite aj rozmotávanie kábla a obmedzenosť pohybu pri používaní. No a ktoré sú podľa nás lepšie. Všetko záleží od toho, koľko chcete do slúchatiek investovať a čo preferujete. Veľkej obľube sa tešia momentálne bezdrôtové slúchadlá, takže ak chcete vyskúšať niečo nové, tak choďte do nich! Ak máte ale radi tradičné riešenia a nepotrebujete novoty, tak zostaňte pokojne pri klasických s káblom.