Keď za vás počíta váha

Pri práci v obchodných, priemyselných a skladových prevádzkach je potrebné okrem váženia materiálu a tovaru vykonávať aj počítanie kusov. Aby ste ho nemuseli vykonávať ručne, niektoré váhy sú vybavené praktickou funkciou počítania kusov.

Keď za vás počíta váha

Keď za vás počíta váha (Foto: vahy-obchod.sk)

Počítacie váhy a ich využitie

Počítacie váhy majú široké uplatnenie najmä v obchodoch a skladoch. S ich pomocou jednoduchým spôsobom vypočítate pri odvážení materiálu aj počet kusov na váhe. Postup je jednoduchý. Počítacie váhy sú vybavené funkciou prepočtu hmotnosti jednej jednotky. Na plošinu váhy položíte známy počet kusov materiálu a zadáte ho na klávesnici. Váha vypočíta referenčnú hmotnosť jedného kusa. Následne pri vážení zobrazuje počet kusov váženého materiálu. Na trhu nájdete počítacie váhy s rôznou váživosťou — od 3 do 3 000 kg.

Druhy počítacích váh

Stolové modely počítacích váh nájdu využitie pri vážení tovaru na prevádzkach. Tento druh váh vyniká vysokou presnosťou. Počítacie váhy za vás rýchlo spočítajú drobný materiál. Na váženie paliet skladových zásob sú určené väčšie, plošinové modely.

Obchodné počítacie váhy sú určené do obchodov s drobným materiálom. Okrem počítania kusov majú niektoré modely aj funkciu výpočtu ceny. Počítacie obchodné váhy sa predávajú aj s platným certifikátom o úradnom overení.
Kontrolné počítacie váhy váhy určené pre sklady, inventarizáciu a expedíciu tovaru. Kontrolné počítacie váhy nie je možné vybaviť certifikátom o úradnom overení.

Váhy Kern sú špičkou na trhu

Počítacie váhy Kern sú určené do skladov a predajní. Vyznačujú sa ľahkou manipuláciou a presnou váživosťou. V závislosti od konkrétneho modelu majú jeden alebo viacero LCD displejov. Dáta sa zadávajú pomocou numerickej klávesnice. Váhy Kern sú vybavené rôznymi funkciami. Napríklad pamäťou počítania kusov a možnosťami voľby spôsobu zobrazenia výsledkov (celková hmotnosť alebo počet kusov). Kvalitné váhy Kern je možné zakúpiť si aj spolu s certifikátom o úradnom overení online.

Text:PR