Nakupujte v overených obchodoch. Viete, kde ich hľadať?

Ak nakupujete z bezpečných stránok, prináša vám to len výhody. Problémom je, že ľudia nevedia rozoznať bezpečné stránky od nebezpečných a na tom zarábajú ľudia, ktorí si to vôbec nezaslúžia. V tomto článku sa sa budem snažiť vám poradiť, ako sa vyhnúť podobným situáciám a dostanete nejaké rady, ktoré vám v budúcnosti môžu pomôcť.

Nakupujte v overených obchodoch

Nakupujte v overených obchodoch

Podstatné pri nákupe na internete je pohybovať sa na stránkach, ktoré poznáme a ktorým dôverujeme. Keď danú stránku poznáte, je menej pravdepodobné, že to bude podvodná stránka. Tiež je dobré si na internete pozrieť nejaké odporúčania, alebo hodnotenia stránok. Ak na nejakej stránke niekoho okradli, určite na ňu nebude pozitívne hodnotenia.

S podvodným a nedôveryhodnými stránkach súvisia aj takzvané spamové emaily. Ak vám na email alebo vo forme SMS správy na váš mobilný telefón príde odkaz na nejaký internetový obchod, ktorý nepoznáte a správa vám prišla z neznámeho čísla, určite by ste nemali nakupovať v takomto obchode. Dôveryhodné obchody takto zákazníkov neoslovujú, jedine ak ste už u nich v minulosti nakúpili, čo je najlepšia voľba, ako sa vyhnúť podvodným stránkam. Takéto nevyžiadané emaily a správy odporúčame vymazať a ani na tú stránku neklikať, lebo existujú aj systémy, ktoré vám z počítača načítajú údaje len ak na stránku vstúpite.

V konečnom dôsledku je najbezpečnejšie nakupovať v známych a overených obchodoch, u nás to môže byť Hej.sk, TPD.sk a veľa ďalších. Nákup v inom obchode nás často láka pre možno o trochu nižšiu cenu. Na druhej strane sa však nemusí jednať o originálny tovar daného výrobcu a problém môže byť aj pri prípadnej komunikácii pri reklamácii, ak vám už tovar vôbec doručia. Ušetriť pritom môžete aj so zľavovými kódmi, ktoré uplatníte pri nákupe. Nájdete ich na známej stránke KuponyZdarma.sk, kde sú ich stovky a všetky len do overených obchodov, kde je nákup na 100% bezpečný.

Pozrite na stránke! Ukázať na KuponyZdarma.sk →

Foto: ilustračné (flickr.com)